El festival

Què és l’Emergent?

El Festival Emergent és una  proposta multidisciplinària que garanteix una programació d’arts en viu dinàmica, propera, fresca i engrescadora, que proposa sorprendre constantment l’espectador amb una ràpida successió d’actuacions de diversos i molt variats gèneres escènics (música, dansa, teatre, màgia, clowns, monòlegs, poesia, audiovisuals, ombres xineses, malabars, mim, circ…).

L’Emergent busca socialitzar la cultura en pobles de la comarca del Gironès. Amb espectacles de petit format i curta durada, i una posada en escena àgil, amable  i original li donen un caire únic que us convidem a descobrir.

Gràcies a tot el públic i artistes que ens heu fet confiança durant aquests vint anys. Les places seran sempre nostres!

L’equip

Pau Marquès

Direcció

Pitu Masdevall

Comunicació

Tina Comadevall

Producció

Informació pràctica

Inici 20h. 

Obertura de portes a les 19.15 h

Durada aproximada de cada nit 3 h

Som puntuals

Servei de bar

Ens seguiran dues Gastroteques (Food Truck) cada dia

Preu entrada anticipada

12 € per dia

Preu entrada taquilla

16 € per dia

Menors de 3 anys

Entrada gratuïta

Menors de 8 anys

5 € per dia

Abonament 4 nits

36 €

Artistes que han passat per l’Emergent

15feet6 / 4t 1a / Àaron il.lusionista / Accidents Polipoètics / Acció / Acousters / Adrià Gandia i Francesc Ten / Albert Palomar / Albert Pla / Albert Solà / Àlex Navarro / Alèxia Ramió / Álvaro Carmona / Alverd Oliva / Amarillo / Amer i Àfrica Cia / Andrea Motis & Joan Chamorro & Josep Traver / Andrea Zayas / Andreu Casanova / Anna Plotnikova / Anna Roig i l’Ombre de Ton Chien / Arnau Pérez i Anna Pujol / Arnau Vilardebó / Asala / Bandart / Barbara Govan / Barcelona Bluegrass Band / Belda & Sanjosex / Beth / BGKO / Biel Ballester Trio / Bigblack Rhino / Bikimel / Black Music Big Band / Blaumut / Boni / Bonobos / Borja González / Borja penalba i Francesc Anyó / Bremen / Brodas Bross / Bruno Oro / Cabaret Misêria / Caïm Riba / Camut Band / Capoeira Canigó / Carlo Mo & Mr Di / Carme Pla / Caroline Dream / Cesc / Cesk / Freixas / Chantal Caballeria / Chapertons / Chey Jurado / Christian Atanasiu / Cia Anna Confetti / Cia Elena Martinell / Cia Helena Canas i Marc Lapuerta / Cia Vaques / Cia. Campi Qui Pugui / Cia. Daraomai / Cia. Estampades / Cia. La Corcoles / Cia. La Mano Jueves / Cia. Manol Alcántara / Cia. Pere Hosta / Cia. Pocacosa / Cia. Sebas / Cia. Silosenomecuelgo / Cia. Toons / Cia. Vola qui vol / Cia. Zero en Conducta / Cie. Soyjoel / Circ Pistolet / Circ Pistolet / Circolos / Circsense / Clara Cenoz / Clàudia Cabero / Claudia Mirambell / Claudio Parente / Copa Lotus / Cosins de Tarzan / Cris Juanico / Damià Olivella / Damià Olivella / Dani Perez / Daniel Esteban / Daniel Lumbreras / David Batlló / David Caraben / David Julià / David Mauricio / David Planas / Delên / Despertadors Atòmics / Déu Ni Duo / Diego Cortés / Diego Sinniger / Dudú Arnalot / Duo Laos / Duo Leti & Fer / Earth Angels / Edmond / Eduard Biosca / Eduard Canimas / Eduard Gener / El Galliner / El Petit de Cal Eril / El Pony Pisador / Elegits / Elena Gadel / Els Amics de les Arts / Els Cremats / Empty Cage / Endika Salazar / Enfila’t / Enric Casasses / Enric Montefusco / Enric Petit / Èric Vinaixa / Esteve Zulet / Estúpida Erikah / Eva Bussalleu / Fakir Testa / Falciots Ninja / Fel Faixedas / Fèlix Brunet / Fernando Pose / Ferran Palau / Flamencoix / Flashmenco / Folkincats / Francesc Bertran i Rosa Pou / Francesc Ten / Gemma Arimany / Gerard Quintana / Gerard Quintana i Francesc Beltran / Glaucs / Glissando / Godoy / Gossos / Grateful blues / Gromic / Guiem Soldevila / Guillem Alonso / Guillem Ramisa / Guillem Roma / Guillmino & Control Z’S / Halldor Mar / Hora de Joglar / Hugo / Hyperpotamus / Ignasi Gil / Isaac Ulam / Ivette Nadal / Jalila / Jango Edwards & Fools Militia / Jo Jet i Maria Ribot / Joan Colomo / Joan Garriga / Joan Masdeu / Joan Miquel Oliver / Joan Rovira / Joan Solà-Morales i Rodrigo Rosetti / Joel i Cesc / Joina / Jonhy Tramontana / Jordi Bertran / Jordi Busquets / Jordi Fornos / Jordi Garcia i Miquel Sempere / Jordi Palet / Jorge Luengo / Josep Pedrals / Josep Thió / Ju / Judit Neddermann / Katraska / Katy Evoghli / Kerol / Kids From Mars / Kodjo Senyo / Koko-Jean & The Tonics / Kulactiu / Kumbara / La Fem Fatal / La Maria Rosa / La Puça Diatònica / La Reina / La Senyora / Lagi / Laia Bastús / Laia Noguera / Lali Ayguadé CO / Las Karamba / Las Lolas / Laura Vilar i Miquel Barcelona / Le Croupier / Leonmanso / Les Anxovetes / Les Fourchettes / Level Street  / Lídia Pujol / Litus / Llorer / Lluís Burch / Lluís figueres / Lluís Gavaldà + Trau / Lluís Xifra / Llunàtics / Loco Brusca / Los Flamingos Company / Los Galindos / Los Mambo Jambo / Los Martínez / Luciano Federico / Madame Gaüc / Mag Edgard / Mag Isaac / Mag Lari / Mag Pota / Mag Raul / Màgic Factory / Màgic Vespix / Maite Mer / Mali Vanili / Manel Rosés / Marc Lapuerta / Marc Martínez / Marc Parrot / Marc Sàbat / Marcel Tomàs & Cascai Teatre / Maria Arnal i Marcel Bagés / Maria Coma / Maria Mercè Roca / Maria Villate / Mario Lopèz / Màrius Serra / Marta Pérez / Matthew Mc Daid / Max Besora i Marc Egea / Max Suner Trio / Mayte Carreras / Mazoni / Menage a Truà / Meritxell Cardellach / Michelena / Mila Marínez / Mine / Miner Montell / Miquel Abras / Miquel Abras + Cesc Freixas / Montreal 76 / Most / Mr Barti / Mr. Dyvinetz / Nacho Flores / Nadia El Fatimi / Narcís Perich / Nens Eutròfics / Nico Baixas / Nico Roig / No Se Beatbox / Noudits / Núria Graham / Obeses / Oliva Trencada / Oques Grasses / Oriol Hernàndez / Oriol Ponsatí / Orchestra Fireluche / Ovidi Llorente / Pablo Serna / Pau Alabajos / Pau Gener / Pau Riba / Pau Vallvé / Paul Fuster / Paula Sendim / Paula Valls / Pep Plaza / Pepa Plana / Pere Rafart / Peyu / Pisquartet / Planeta Impro / Projecte Mut / Psirc / Pulpo pop / Punt Moc / Puppae Company / Quartet Brossa / Quartet Mèlt / Quico el Célio, el Noi i el Mut de Ferreries / Quico Pi de la Serra / Quim Noguera / Quim Vila / Quimi Portet / Ramiro / Ramon Fauria / Raquel Martin i Núria Carbonés / Raydibaum / Raymon / Refugi / Roc Casagran / Roger Costa-Pau / Roger Mas / Roger Pistola / Ruben Vilagrand / Saiko & Dj Joker / Saki Guillem / Salva Soler / Salvador Duran i Miquel Torrent / Sanjosex / Santi Serratosa i Mariona Castells / Sara Terraza & The Black Sheep / Sàvats / Senyors Tranquil / Shado / Shakti Olaizola / Silver & Gold / Sílvia Cadanet / Sira Bover / Slow 33 / Slow Olou / Smoking Bambino / Smoumolnö / Sofia Viola / Solfasirc / Sr. Bohigues / Sr. Mit / Teatre Nu / Teràpia de shock / Thangi / The Beatbox Collective / The Gramophone Allstars / The Gramophone Allstars Bid Band / The Gruixut’s / The Hanfris Quartet / The Mamzelles / The Pepper Pots / The Petebox / The Risas / The Scalextris Experience / The Sey Sisters / Tokaji / Tom Hagan / Tomeu Penya / Tona Gafarot / Toni Albà / Toni Cors / Toni Gutierrez / Tortell Poltrona / Tralla / Trio Elegance / Txema / Txo Titelles / Txus Blues i Jose Bluefingers / Valentin Moya Trio & Lluís Gómez / Valentina Pagnucci i Aina Rovira / Valeria Guglietti / Very pomelo / Vicenç Villatoro / Wom Quartet / Xarim Aresté / Xavi Castillo / Xavi Lloses i Josep Thió / Xavi Lozano / Xebi SF / Xuriguera i Faixedas / Yldor Llach

Skip to content